DATA PUBLIKACJI:
11/20/2022
OPUBLIKOWANE PRZEZ:
Michał Pietrucin

Firmy budowlane – prognozy bankructw na 2022

Solution to a Problem

W roku 2021 z sektora MŚP otarło się niemal 7% polskich firm. Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, niestety prognozy na bieżący rok nie są dobre. Aż co piąte przedsiębiorstwo boi się bankructwa w tym roku. Przede wszystkim są to firmy mikro oraz małe, które zatrudniają do 49 osób. Najbardziej dotknie to sektor budowalny, usługowy oraz transportowy. 

Wiadomym jest, że ogłoszenie bankructwa powoduje problemy z regulowaniem swoich bieżących zobowiązać. Dlatego tak ważne jest ubezpieczanie swoich należności w Towarzystwach Ubezpieczeniowych. W tym sektorze to my dbamy o Państwa należności i dokładamy wszelkich starań, abyście Państwo swoje należności mieli pod kontrolą. 

W kwestii bankructw firm budowalnych w dużym stopniu przyczyniają się zatory płatnicze. 

W pytaniu „jaki jest powód problemów?” przedsiębiorcy najczęściej wskazują na zmiany prano-podatkowe jak i inflację oraz spadek popytu. 

Według danych z września 2021 roku Krajowy Rejestr Długów podaje, iż zaraz po handlu, budownictwo jest jednym z najbardziej obciążonych branż. Całkowite zadłużenie jakie jest w sektorze budowlanym wynosi prawie 1,8 mld zł. 

Apelujemy! Dbajcie o swoje należności i płynność finansową, póki ona jeszcze jest! Ubezpieczenia należności do dziś temat na czasie.

Zapraszamy do kontaktu z Naszymi specjalistami. Pomożemy dobrać optymalne rozwiązania pod Państwa potrzeby.

Do głębszej analizy zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem:

https://www.muratorplus.pl/biznes/raporty-i-prognozy/przybywa-bankructw-firm-budowlanych-aa-rTPY-9Zct-K2qb.html?utm_source=linkedin&utm_medium=social&utm_content=643960bc-f1a6-41eb-a34e-068854a150d4&utm_campaign=PL