Zarządzanie należnościami
Warszawa
i cała Polska!

Zarządzanie należnościami

wymaga:

Szereg działań związanych z zapobieganiem pojawieniu się przeterminowanych należności które powodują zwiększony koszty obsługi należności co wpływa na płynność. 

Celowane i zaplanowane działania pozwalają uniknąć przyjęcia do grona odbiorców korzystających z odroczonych płatności, kredytu kupieckiego, firm, które mogą narazić na straty.

Składowe całego systemu:

  • rozpoznanie kontrahenta – przed przystąpieniem do rozmów handlowych, rozpoznanie potencjału.

  • W tym punkcie współpraca działów sprzedaży z działami finansowymi przynosi najlepsze efekty. „Sprzedaż” przynosi nieocenioną wiedze z rynku, która porównana z informacjami ogólnodostępnymi i z raportów handlowych daje podstawy do zaaprobowania odbiorcy/udzielenia kredytu kupieckiego;

 

  • przeciwdziałanie wyłudzeniu/podszyciu – weryfikacja poprawności zamówień, stron internetowych odbiorców, potwierdzanie zamówień w centrali kontrahenta. Kradzieży towaru nie da się w 100% zabezpieczyć.

 

  • faktoring – dla chcących mieć szybszy spływ pieniędzy niż udzielony termin płatności. Dodatkowo faktor nadzoruje należności a w przypadku faktoringu pełnego, także informuje ubezpieczyciela o przeterminowaniach;

 

  • ubezpieczenie należności : najważniejszy punkt całego systemu, który zabezpiecza nieoczekiwane zdarzenia;

 

  • windykacja należności: jeżeli już wystąpi przeterminowana należność to należy mieć plan jakie działania wykonujemy. Korzystamy z zewnętrznych biur windykacji, kancelarii? Czy najlepiej jeżeli należność jest ubezpieczona a windykuje ubezpieczyciel w naszym imieniu?
zarządzanie należnościami

Skontaktuj się z naszymi przedstawicielami