ROLA BROKERA

W dzisiejszych czasach jest wiele rozwiązań i firm ubezpieczeniowych. Klient jest zobowiązany spełnić wiele szczegółowych obowiązków wynikających z umowy ubezpieczenia.

Nie zawsze jest czas na wczytywanie się w umowę, aby upewnić się czy prawidłowo interpretowane są zapisy.

Czy odbiorca z krajów Europy wschodniej musi spełnić jakieś określone warunki aby prawidłowo zabezpieczyć transakcję?

Rozwiązaniem jest kontakt z nami.

Broker działając na rzecz klienta przestawia optymalną propozycję ubezpieczenia należności. Nie reprezentujemy Ubezpieczycieli lecz interesy naszych klientów.

Skupiamy się zarówno na kosztach ubezpieczenia, jakże ważnych w dzisiejszych czasach, ale także na zapisach umów, które w sposób należyty zagwarantują bezpieczeństwo prowadzonego biznesu.

Broker działa zgodnie z ustawą z dnia 22 maja 2003 r o pośrednictwie ubezpieczeniowym. Oznacza to, że posiada odpowiednie zezwolenie (KNF 2054/14) na wykonywanie działalności brokerskiej i jest wpisany do rejestru brokerów ubezpieczeniowych. Posiadamy także odpowiednie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

Aspekty współpracy:

 

  • Credit Risk Solution reprezentuje swojego klienta na podstawie pełnomocnictwa wystawionego przez Klienta;
  • Broker przygotowuje zapytanie do Ubezpieczycieli, zbiera oferty, przeprowadza przetarg i przedstawia swojemu Klientowi rekomendację. Tabelarycznie porównujemy ponad 30 parametrów cenowych oraz zapisów;
  • Po podpisaniu umowy, aktywnie wspieramy Klienta podczas współpracy z Ubezpieczycielem. Przypominamy o obowiązkach wynikających z umowy ubezpieczenia należności. Monitorujemy poziom satysfakcji ze współpracy z ubezpieczycielem.