We wrześniu tego roku zbankrutowało wyjątkowo mało firm. Co jest tego przyczyną? Pomoc od Rządu, zmiana strategii firm, czy może to, że jest po prostu coraz mniej przedsiębiorstw na rynku…, a może to cisza przed burzą?

Jeśli możemy tak w ogóle powiedzieć to zaledwie 34 firmy ogłosiły bankructwo. Praktycznie tyle co w kwietniu, czyli w samym środku lockdownu. Mówi się, że jest to dobry prognostyk. Na ten moment nie sprawdziły się prognozy o tym, że po wakacjach ruszy fala bankructw. A jak się okazuje we wrześniu złożono zaledwie 56 wniosków o upadłość. Biorąc pod uwagę, że w sierpniu liczba wniosków sięgnęła aż 71, w lipcu 74, a w czerwcu 72.

Podsumowując dotychczasowy stan upadłości w Polsce, to w przeciągu ostatnich 9 miesięcy zbankrutowało 471 firm. Liczba ta jest bardzo zbliżona do poprzedniego roku, kiedy w analogicznym okresie liczba upadłości wynosiła 453 firmy. Z analiz wynika, że najbardziej ucierpiały spółki z o.o. oraz jednoosobowe działalności.

Właśnie dlatego w dobie koronawirusa warto pomyśleć o ubezpieczeniu należności swojej firmy. Nie zwlekajcie – zapraszamy do kontaktu z naszymi brokerami!!!

Źródło: https://www.pb.pl/rekordowo-malo-upadlosci-1006038?fbclid=IwAR2JQgnghOpHn9_himKXyUGLF2Gy3HNbRU91EJrAms7a5OOM1ZQw-Xdyddc

Magdalena Zielonka