DATA PUBLIKACJI:
10/04/2022
OPUBLIKOWANE PRZEZ:
Magdalena Zielonka

Ciągłe zmiany

Człowiek i sztuczna inteligencja

Amerykańskie przedsiębiorstwo IBM po przeprowadzonych badaniach oznajmiło, iż w ciągu najbliższych 3 lat ponad 120 milionów ludzi żyjących na całym świecie będzie musiało zetknąć się z rzeczywistością, a mianowicie z rozwojem technologii i sztucznej inteligencji. Jak podają media, według badań przedsiębiorstwa zmiany najbardziej odczują Chiny, w których aż około 50 mln pracowników będzie musiało odnaleźć nowe powołanie i zmienić dotychczasowe zawodowe życie. Następne są Stany Zjednoczone gdzie szacuje się ok. 11 mln pracowników oraz Brazylia – ok. 7 mln. Jest do dość mroczna statystyka z punktu widzenia osób wykonujących swój zawód latami.

Według badań IBM pracodawcy za jedno z największych zagrożeń dla swoich przedsiębiorstw uznają, iż jest deficyt osób z odpowiednimi kwalifikacjami do pracy, a szkolenie ich jest dość kosztowne i czasochłonne. Na co więc będą planowali zamienić ludzką pracę i możliwości?

Jak świat, przedsiębiorstwa i jednostki zareagują na tak gwałtowne zmiany? Jesteśmy świadkami zmieniającego się świata, wpisującego się w historię. Robotyzacja wprowadzi rewolucję na rynku pracy i nada nowe znaczenie „pracy”.

Obserwujemy ciągłe zmiany na rynku pracy jak i w biznesie i alarmujemy o podejmowanie rozważnych decyzji.

https://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/praca-z-powodu-ai-120-mln-pracownikow-bedzie-musialo-sie-przekwalifikowac-ibm,967951.html

Magdalena Zielonka