Klikając "Akceptuj", zgadzają się Państwo na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu poprawy nawigacji na stronie, analizy użytkowania strony i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Proszę zapoznać się z naszą Politykę Prywatności , aby uzyskać więcej informacji.
Twoje ustawienia zostały zapisane
DATA PUBLIKACJI:
11/13/2022
OPUBLIKOWANE PRZEZ:
Rafał Wietrzyński

Zmniejszenie liczby niewypłacalności

W ciągu 9 miesięcy 2021 roku w Polsce liczba niewypłacalności przedsiębiorstw rosła bardzo szybko. Wzrost osiągnął poziom aż 131%. Powstanie ustawy covidowej, która wprowadziła uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne spowodowana wzrost postępowań. 

Polega to na tym, że dłużnik dokonuje jedynie wpisu w Monitorze Sądowym i Gospodarczym, po czym w ciągu 4 miesięcy jest zobowiązany na przeprowadzenie takiego postępowania. Obecnie te uproszczone postępowania sięgają 66% łącznej liczby postępowań. Ten wskaźnik pokazuje nam liczbę niewypłacalności przedsiębiorstw w Polsce. Jeśli chodzi o klasyczne upadłości, to było ich 27% mniej niż w w analogicznym okresie 2020 roku.

Źródło: