Klikając "Akceptuj", zgadzają się Państwo na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu poprawy nawigacji na stronie, analizy użytkowania strony i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Proszę zapoznać się z naszą Politykę Prywatności , aby uzyskać więcej informacji.
Twoje ustawienia zostały zapisane
DATA PUBLIKACJI:
11/26/2022
OPUBLIKOWANE PRZEZ:
Rafał Wietrzyński

Zamykanie ekspozycji limitowej

Niestety kolejni ubezpieczyciele należności zamykają ekspozycję limitową, czyli ochronę sprzedaży do naszych wschodnich sąsiadów. Jest to ruch jak najbardziej zrozumiały w zaistniałej sytuacji, jednakże mogący powodować niepokój u wielu polskich eksporterów.


Choć na chwilę obecną niewiele wiadomo, to wszystkich Państwa mających otwarte salda należności z tytułu sprzedaży do podmiotów

z któregoś ze wschodnich sąsiadów Polski, i mających wątpliwości co robić, prosimy o kontakt. 
Jak widzimy, na przykład firma Coface zdecydowała się na wydłużenie terminu na zgłoszenie przeterminowanych należności. Jest to zwiększenie uprawnień wynikających z polisy, co można ocenić tylko jako ruch pozytywny, pozwalający decydować o traktowaniu naszego, często długoletniego odbiorcę ze wschodu. 


Jak wiemy od Państwa, naszych Klientów, odbiorcy z Ukrainy, Białorusi czy Rosji to często też po prostu przyjaciele. Również w Rosji często przeciwni polityce dyktatorów.
Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy 


tel: +48 783 440 217
mail: rafal.wietrzynski@crsolution.plartur.kras@crsolution.pl; piotr.kulik@crsolution.pl