Klikając "Akceptuj", zgadzają się Państwo na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu poprawy nawigacji na stronie, analizy użytkowania strony i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Proszę zapoznać się z naszą Politykę Prywatności , aby uzyskać więcej informacji.
Twoje ustawienia zostały zapisane
DATA PUBLIKACJI:
10/18/2022
OPUBLIKOWANE PRZEZ:
Magdalena Zielonka

Upadłości polskich firm w 1 półroczu tego roku

Od stycznia do czerwca 2020 roku sądy ogłosiły aż 295 postanowień upadłościowych. Licząc postępowania restrukturyzacyjne liczba upadłości sięga aż 455 firm. Najbardziej dotknięty sektor to sektor produkcji przemysłowej, w którym liczba upadłości wzrosła o 5%. Około 40% wzrost liczby upadłości notuje się w rolnictwie.


Co jest dość zaskakującym zjawiskiem, biorąc pod uwagę wpływ koronawirusa, branża handlowa zanotowała spadek liczby upadłości polskich firm. Wydawałoby się, że jest to branża wysokiego ryzyka. A spadek upadłości wyniósł aż 25%. Podobnie jest z branżą budowlaną, w której spadek wyniósł 17% oraz w spedycji – 6%.


Na razie o wpływie pandemii na polską gospodarkę możemy powiedzieć jedynie, że… nic nie wiemy. Wciąż tkwimy w jego centrum i jesteśmy świadkami i uczestnikami zmian przez wirusa dokonywanymi. Nie również kiedy będziemy mogli przystąpić do podsumowania strat jakie przyniósł COVID-19.

Gorąco zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu, który rozwija powyższe informacje.
https://www.bisnode.pl/wiedza/newsy-artykuly/upadlosci-firm-w-polsce-w-pierwszym-polroczu-2020/

Magdalena Zielonka