Klikając "Akceptuj", zgadzają się Państwo na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu poprawy nawigacji na stronie, analizy użytkowania strony i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Proszę zapoznać się z naszą Politykę Prywatności , aby uzyskać więcej informacji.
Twoje ustawienia zostały zapisane
DATA PUBLIKACJI:
11/08/2022
OPUBLIKOWANE PRZEZ:
Magdalena Zielonka

Rozkwit sektora metali

Nasuwa się pytanie, czy rozkwit sektora metali, które są wykorzystywane do produkcji elektrycznych pojazdów dalej będzie utrzymywał się na tak wysokim poziomie. Jak wynika z badań Coface metale takie jak, kobalt, lit oraz miedź stały się głównym elementem w rewolucji, jaką przechodzi obecnie przemysł motoryzacyjny. Jak informuje Towarzystwo Ubezpieczeniowe, obecnie jest zaburzona równowaga między popytam a podażą. Powoduje to wzrost cen pomimo, iż udział pojazdów elektrycznych na rynku jest niewielki. Analiza Coface nie wskazuje na istotne zmiany w tych tendencjach. 

Magdalena Zielonka

Źródło: https://www.coface.pl/Aktualnosci-i-media/Biuro-prasowe/Czy-nagly-rozkwit-sektora-metali-wykorzystywanych-do-produkcji-pojazdow-elektrycznych-bedzie-trwal