Klikając "Akceptuj", zgadzają się Państwo na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu poprawy nawigacji na stronie, analizy użytkowania strony i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Proszę zapoznać się z naszą Politykę Prywatności , aby uzyskać więcej informacji.
Twoje ustawienia zostały zapisane
DATA PUBLIKACJI:
10/04/2022
OPUBLIKOWANE PRZEZ:
Magdalena Zielonka

Rola Afryki


Afryka jest perspektywicznym rynkiem, ale jak twierdzi KUKE jeszcze nie jest doceniany. Spojrzenie to bierze pod uwagę naszych polskich eksporterów, którzy obecnie nie odnoszą na tym terenie ogromnych sukcesów. Według danych podawanych przez Towarzystwo dowiadujemy się, iż nasz eksport do Afryki sięga zalewie ponad 1 procent całości eksportowanych dóbr. Ciekawostką wartą zapamiętania jest fakt, że Europa jest na czele w afrykańskim imporcie. Ale nie oznacza to wyłączności, ponieważ dużą konkurencją stają się Chiny, które zarazem inwestują duży majątek w krajach Afryki.

KUKE przedstawia kraje o największym potencjale wzrostu, a należą do niech między innymi RPA, Kenia oraz Nigeria. ONZ szacuje, że Nigeria w 2050 roku może stać się trzecim co do najludniejszych krajów świata. Co może przyczynić się do powstawania nowych miejsc pracy jak i powiększania się roli biznesu w krajach afrykańskich. Warto wspomnieć, iż Afryka jest najmłodszym demograficznie kontynentem w dziejach świata.

Magdalena Zielonka

http://www.portalspozywczy.pl/technologie/wiadomosci/kuke-afryka-to-perspektywiczny-rynek-ale-jeszcze-nie-doceniany,173985.html