Klikając "Akceptuj", zgadzają się Państwo na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu poprawy nawigacji na stronie, analizy użytkowania strony i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Proszę zapoznać się z naszą Politykę Prywatności , aby uzyskać więcej informacji.
Twoje ustawienia zostały zapisane
DATA PUBLIKACJI:
10/23/2022
OPUBLIKOWANE PRZEZ:
Magdalena Zielonka

Rekord w kwestii upadłości

We wrześniu tego roku zbankrutowało wyjątkowo mało firm. Co jest tego przyczyną? Pomoc od Rządu, zmiana strategii firm, czy może to, że jest po prostu coraz mniej przedsiębiorstw na rynku…, a może to cisza przed burzą?

Jeśli możemy tak w ogóle powiedzieć to zaledwie 34 firmy ogłosiły bankructwo. Praktycznie tyle co w kwietniu, czyli w samym środku lockdownu. Mówi się, że jest to dobry prognostyk. Na ten moment nie sprawdziły się prognozy o tym, że po wakacjach ruszy fala bankructw. A jak się okazuje we wrześniu złożono zaledwie 56 wniosków o upadłość. Biorąc pod uwagę, że w sierpniu liczba wniosków sięgnęła aż 71, w lipcu 74, a w czerwcu 72.

Podsumowując dotychczasowy stan upadłości w Polsce, to w przeciągu ostatnich 9 miesięcy zbankrutowało 471 firm. Liczba ta jest bardzo zbliżona do poprzedniego roku, kiedy w analogicznym okresie liczba upadłości wynosiła 453 firmy. Z analiz wynika, że najbardziej ucierpiały spółki z o.o. oraz jednoosobowe działalności.

Właśnie dlatego w dobie koronawirusa warto pomyśleć o ubezpieczeniu należności swojej firmy. Nie zwlekajcie – zapraszamy do kontaktu z naszymi brokerami!!!

Źródło: https://www.pb.pl/rekordowo-malo-upadlosci-1006038?fbclid=IwAR2JQgnghOpHn9_himKXyUGLF2Gy3HNbRU91EJrAms7a5OOM1ZQw-Xdyddc

Magdalena Zielonka