Klikając "Akceptuj", zgadzają się Państwo na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu poprawy nawigacji na stronie, analizy użytkowania strony i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Proszę zapoznać się z naszą Politykę Prywatności , aby uzyskać więcej informacji.
Twoje ustawienia zostały zapisane
DATA PUBLIKACJI:
10/04/2022
OPUBLIKOWANE PRZEZ:
Rafał Wietrzyński

Informacja Brexit

Z racji, iż Wielka Brytania opuściła Unię Europejską nastąpiło wiele zmian w przepisach prawnych. Jednocześnie chcemy nadmienić, że niektóre Towarzystwa Ubezpieczeniowe ubezpieczające należności również na nowo definiują Klienta Nienazwanego w tym kraju, wprowadzając przy tym zmiany dotyczące jego ochrony. Niektóre umowy ubezpieczeniowe obowiązujące aktualnie obejmują tylko limity krajów członkowskich Unii Europejskiej. Od 1 lutego dostawy do Klientów objętych ubezpieczeniem należności w ramach limitów nienazwanych w Wielkiej Brytanii nie będą podlegać dalszej ochronie na obecnych warunkach.

W przypadku chęci kontynuacji ochrony należy niezwłocznie zadziałać i np. złożyć wniosek o nadanie limitu indywidualnego lub zmienić aneksem zapisy umowne.