DATA PUBLIKACJI:
10/04/2022
OPUBLIKOWANE PRZEZ:
Rafał Wietrzyński

Fala bankructw w Wielkiej Brytanii

Scrabble bankrut

W październiku ubiegłego 2021 roku liczba niewypłacalnych angielskich firm wzrosła aż o 63% w porównaniu z analogicznym okresem 2020 roku. W Irlandii Północnej aż o 75 proc. Natomiast w Szkocji pojawiło się o 58% więcej bankructw.

Jak wynika z analiz KUKE oraz firmy Ebury polskie firmy działające na brytyjskim rynku powinny bardzo uważać, ponieważ liczba bankructw w tym kraju nie zamierza zwalniać. 

Od wielu lat głównym partnerem handlowym dla Polski jest Wielka Brytania. W roku 2019 i 2020 znalazła się na trzecim miejscu pod względem najważniejszych rynków dla polskich eksporterów.

Po bardzo głośnym brexicie stała się pierwszym krajem wyboru dla polskich przedsiębiorców rozwijających sprzedaż poza UE.

Wartość polskiego eksportu na brytyjskie wyspy przekroczyła aż 54,4 mld zł od stycznia do października poprzedniego roku. 

Apelujemy o ostrożne zarządzanie należnościami i monitorowanie brytyjskiej sytuacji na rynku.

Dbajmy wspólnie o Wasze należności!

Pozostałe aktualności

Wszystkie artykuły
09/29/2023

Techniczna recesja w Polsce: gwarancje ubezpieczeniowe coraz bardziej potrzebne

Stan polskiej gospodarki nie napawa optymizmem. Sytuacja na świecie w połączeniu z inflacją obniżającą m.in. konsumpcję powoduje, że eksperci mówią o technicznej recesji w kraju. Niepewność tego, co będzie się działo na rynku, sprawia, że coraz większa grupa przedsiębiorców potrzebuje gwarancji ubezpieczeniowych i innych rozwiązań minimalizujących ryzyko biznesowe. Techniczna recesja w Polsce: co to oznacza? […]

niewypłacalność firm w Polsce
08/10/2023

Ubezpieczenie należności coraz ważniejsze – niewypłacalność firm w Polsce wzrasta lawinowo

Sytuacja polskich przedsiębiorców w I półroczu 2023 r. nie wyglądała optymistycznie. Jak pokazują badania, w tym okresie łączna liczba ich niewypłacalności wzrosła o 142% w porównaniu do ubiegłego roku. Ten niepokojący trend wskazuje, jak istotne jest zabezpieczenie swoich interesów na wypadek problemów z płynnością finansową kontrahentów, np. przez ubezpieczenie należności. Jak dokładnie wygląda obecny stan […]

08/02/2023

Handel detaliczny w strefie Euro

Allianz Trade przeprowadził analizę dotyczącą handlu detalicznego w strefie euro.  Jak podaje Towarzystwo Ubezpieczeniowe pomimo ataku Rosji na Ukrainę sprzedaż detaliczna na terenie Europy okazała się stosunkowo odporna, mimo że prognozy na to nie wskazywały.  Wzrost dochodów w pewnym stopniu przyczynił się do złagodzenia szoku inflacyjnego. Jak wynika z danych pomogło w tym tworzenie nowych miejsc […]