Klikając "Akceptuj", zgadzają się Państwo na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu poprawy nawigacji na stronie, analizy użytkowania strony i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Proszę zapoznać się z naszą Politykę Prywatności , aby uzyskać więcej informacji.
Twoje ustawienia zostały zapisane
DATA PUBLIKACJI:
10/04/2022
OPUBLIKOWANE PRZEZ:
Rafał Wietrzyński

Fala bankructw w Wielkiej Brytanii

W październiku ubiegłego 2021 roku liczba niewypłacalnych angielskich firm wzrosła aż o 63% w porównaniu z analogicznym okresem 2020 roku. W Irlandii Północnej aż o 75 proc. Natomiast w Szkocji pojawiło się o 58% więcej bankructw.

Jak wynika z analiz KUKE oraz firmy Ebury polskie firmy działające na brytyjskim rynku powinny bardzo uważać, ponieważ liczba bankructw w tym kraju nie zamierza zwalniać. 

Od wielu lat głównym partnerem handlowym dla Polski jest Wielka Brytania. W roku 2019 i 2020 znalazła się na trzecim miejscu pod względem najważniejszych rynków dla polskich eksporterów.

Po bardzo głośnym brexicie stała się pierwszym krajem wyboru dla polskich przedsiębiorców rozwijających sprzedaż poza UE.

Wartość polskiego eksportu na brytyjskie wyspy przekroczyła aż 54,4 mld zł od stycznia do października poprzedniego roku. 

Apelujemy o ostrożne zarządzanie należnościami i monitorowanie brytyjskiej sytuacji na rynku.

Dbajmy wspólnie o Wasze należności!